Framber Valdez z Houstonu Astros vytvořil jednosezónní rekord MLB s 25. kvalitním startem v řadě

0
Framber Valdez z Houstonu Astros vytvořil jednosezónní rekord MLB s 25. kvalitním startem v řadě

HOUSTON – Úzce spolupracujeme s Framber ValdezLapač Houston Astros Martin Maldonado si užil místo v první řadě na cestě, která z leváka udělala v páté sezóně jednoho z nejlepších hráčů baseballu.

“Je to od něj hodně klidu, důvěry a zralosti,” řekl Maldonado. “Ví, co může udělat dobrého. Více naslouchat a být hrdý na svou práci, méně emotivní na kopci. Takže jsem viděl spoustu věcí, které se do (jeho růstu) dostaly.“

Valdez svým 25. kvalitním startem v řadě vytvořil rekord v jedné sezóně hlavní ligy a Yordan Alvarez a Maldonado měli při nedělním vítězství Astros 11-2 nad Oakland Athletics po čtyřech RBI.

Podle výzkumu ESPN Stats & Information je Valdezova série ve více sezónách třetí nejdelší v historii.

Alvarez, který je na druhém místě v AL s 37 homery, zajel ve třech jízdách s double ve třetí směně Houstonu o pěti jízdách. V šestém narazil na dvojníka RBI.

Alvarez prodloužil svou sérii úderů na devět zápasů na maximum v sezóně. V sérii nashromáždil devět zásahů, čtyři homery a devět RBI a pomohl Houstonu získat tři ze čtyř.

Valdez (16-5) povolil dva běhy a čtyři zásahy v šesti směnách Jacob deGrom (24 v roce 2018) za nejvíce po sobě jdoucích kvalitních startů v jedné sezóně v historii MLB. Valdez, který při svém posledním startu vyřadil svůj první shutout v kariéře, má během své série, která začala 25. dubna, stav 15:4.

“Je to jedna z věcí, které se prostě zapíší do vašeho životopisu, a mít takovou desku pro mě znamená hodně,” řekl prostřednictvím překladatele.

Valdezových 16 vítězství v kariéře je na druhém místě v AL za týmovým kolegou Justin Verlander (17) a jeho ERA 2,57 je šestý.

Manažer Dusty Baker blouznil o důslednosti, kterou Valdez přinesl týmu v této sezóně.

“To je pozoruhodná série,” řekl Baker. “Bylo několik skvělých nadhazovačů, které překonal tím, že překonal tento rekord, a já jsem jen rád, že to dokázal a vyhráli jsme míč.”

Maldonado vyrovnal kariérní maximum svým prvním zápasem na čtyři trefy od roku 2015 a poprvé ve své 12leté kariéře skóroval čtyřikrát. Třikrát se singl, než trefil tříkolového homera a odešel se dvěma outy v sedmém.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

podobné příspěvky

Leave a Reply