Oznamujeme: Brain Meets World Event Series

0
Oznamujeme: Brain Meets World Event Series

Věda je často prezentována ve formě hotového produktu – odpovědi. Ale nečteme román pouze pro jeho konec a lákadlem cestování není samotný cíl. Podobně síla vědy je v jejím procesu a to, co tento proces pohání, jsou otázky, nikoli odpovědi.

V tomto duchu jsme vytvořili Brain Meets World, naše druhé tištěné vydání a sérii akcí.

Ve své tištěné podobě Mozek se setkává se světem zavede čtenáře na hrdinskou cestu myšlenek přes prózu, poezii, historické archivy a umění. Přední behaviorální vědci a vědečtí spisovatelé poskytují pohledy na elektrické, překvapivé, bolestivé a zvláštní cesty, kterými se naše myšlenky ubírají – a vedou nás dál.

Nyní tyto cesty prozkoumáme v sérii živých rozhovorů letos na podzim. V každém z rozhovorů budeme hovořit s přispěvatelem do Brain Meets World o otázkách, na které se snažili odpovědět, co zjistili a na co se nyní ptají. V duchu vědecké cesty vás Brain Meets World Event Series zve k navazování kontaktů, k zaplňování mezer, kladení otázek a přijímání nápadů novými směry.

Níže naleznete rozvrh, popisy relací a informace o tom, jak si zajistit vstupenku. Doufáme, že se k nám připojíte na cestě Brain Meets World.


Plán

Středa 28. září
Společenská věda, ideologie, kultura a historie – s Barrym Schwartzem

V září si promluvíme s Barrym Schwartzem o tom, jak se naše teorie o lidské přirozenosti, i když jsou zpočátku nepravdivé, mohou stát pravdivými tím, že utvářejí naše společenské instituce, které nás následně formují. Prozkoumáme také rizika předpokladu, že společenské vědy a fyzikální vědy jsou jedno a totéž, a vyslechneme si, jak Schwartz změnil názor na to, co nám sociální věda může říct a co ne.

Středa 19. října
Neočekávaná místa – Účinkují Thomas Andrillon a Chiara Varazzani

V říjnu si promluvíme s Thomasem Andrillonem a Chiarou Varazzani, dvěma neurovědci, kteří se zabývají cestováním, kteří na rok vyměnili laboratoř za silnici. Podělí se o to, jak tisíce mil a havárie v patagonské poušti změnily jejich pohledy na život a práci a vzaly Thomasův výzkum na putování mysli novým vzrušujícím směrem.

Středa 16. listopadu
Journey to Robbers Cave – Hrají Jennifer L. Bazar

V listopadu si promluvíme s Jennifer Bazarovou, která se zabývala archivy jednoho z nejslavnějších psychologických experimentů – letních táborů v jeskyni Robbers – a vyprávěla příběh o odvážném pokusu jednoho psychologa řešit globální konflikt pomocí psychologie.

Středa 7. prosince
Behavioral Science in the Backcountry – Featuring Greg Rosalsky

A v prosinci budeme mluvit s Gregem Rosalskym, ekonomickým reportérem a nadšeným backcountry snowboardistou, o jeho skoku do historie lavinové bezpečnosti a o tom, jak behaviorální věda proměnila způsob, jakým se po celém světě vyučuje o lavinové bezpečnosti.

Můžete najít úplný popis relace níže.


Načasování, platforma a nahrávky

Termíny: Středy — 28. září, 19. října, 16. listopadu a 7. prosince
Čas: 9:00 San Francisco | 12:00 New York | 17:00 Londýn | 18:00 Berlín
Doba trvání: 1 hodina
Plošina: Crowdcast
Nahrávky: Dostupné pro každého, kdo si zakoupí kopii nebo vstupenku.


Jak se zúčastnit

Vstupenku na Brain Meets World Event Series si můžete zajistit dvěma způsoby:

  • Kupte si Tištěné vydání Brain Meets World zde (každý výtisk je dodáván s lístkem). Brain Meets Worlds se dodává kamkoli na světě (digitální verze je k dispozici na vyžádání). Jakmile si zakoupíte kopii, bude vám e-mailem doručen odkaz na nárokování vstupenky.
  • Kupte si vstupenku přímo prostřednictvím Crowdcastupokud byste se chtěli zúčastnit seriálu bez zakoupení tištěného vydání.

Jedna vstupenka pokrývá všechny čtyři události v sérii.

Pokud jste si již zakoupili kopii, měli byste obdržet e-mail s odkazem na nárokování vstupenky. Pokud jste e-mail neobdrželi nebo máte další otázky, napište nám na adresu editor@behavioralscientist.org.

Zakoupením kopie a vstupenky podpoříte nezávislou behaviorální vědeckou žurnalistiku a Behaviorální vědecfiskálně sponzorovaná nezisková organizace 501(c)3, jejímž posláním je pomoci vám pochopit dnešní svět prostřednictvím hlubšího porozumění lidskému chování.Popisy relací

Společenská věda, ideologie, kultura a historie – s Barrym Schwartzem

Barry Schwartz věří v sílu myšlenek. Ale ne všechny silné myšlenky jsou pravdivé. „Je v tom něco zvláštního [the] technologie myšlenek. Vyhledávače a mikročipy nemění svět, pokud nefungují. Naproti tomu myšlenky mohou mít velký dopad na svět, i když jsou falešné.“

A to je zvláště důležité, pokud jde o představy o lidské povaze. „Představy o lidské povaze, které jsou falešné, když jsou vytvořeny, mohou stát se pravda, protože sociální instituce, stejně jako pracoviště, se jimi stávají formovány.

Se Schwartzem, emeritním profesorem psychologie na Swarthmore College, budeme diskutovat o jedinečné pozici, ve které se vědci zabývající se sociálním chováním nacházejí – když myšlenky o tom, co studujete, mají moc změnit to, co studujete.

Schwartz také vypráví příběh o tom, jak náhodné intelektuální partnerství vytvořené se dvěma profesory z katedry filozofie proměnilo jeho chápání lidské přirozenosti. Zdaleka to nebylo jednodenní „Aha!“, ale transformace zabrala čas. Kromě rozhovoru o síle našich myšlenek a mezích společenských věd je to také příběh intelektuální pokory a spolupráce, které nakonec vedou k hlubokému pochopení podstaty společenských věd.

Barry Schwartz je hostujícím profesorem na Haas School of Business, UC Berkeley, emeritním profesorem psychologie na Swarthmore College a autorem knihy Paradox volby, proč pracujemea Praktická moudrost (s Kennethem Sharpem).Neočekávaná místa – Účinkují Thomas Andrillon a Chiara Varazzani

Thomas Andrillon a Chiara Varazzani touží po dobrodružství poté, co dokončili své doktorské studium neurovědy, vydali se na cestu kolem světa ve svém Land Roveru Defender z roku 2006, přezdívaném Bešamel. Více než rok cestovali Evropou, Afrikou a Jižní Amerikou mimo vyšlapané cesty.

Cesta se ale málem nekonala. Kariéra a rodinný tlak hrozily, že udrží Bešamel na příjezdové cestě. A když už byli na cestě, málem se nestihli vrátit. Na odlehlé silnici v Patagonii Thomas ztratil kontrolu nad autem a převalil Bešamel, takže je nechal viset hlavou dolů uprostřed pouště.

Ale co mohl být konec, byl ve skutečnosti začátek. Havárie pomohla Thomasovi urychlit novou oblast výzkumu o spojení mezi spánkem, touláním mysli a kreativitou.

Thomas a Chiara budou 19. října diskutovat o svých zkušenostech na cestách, o tom, jak to změnilo průběh Thomasova výzkumu a o způsobu, jakým přistupují ke svému životu a práci. Budou také sdílet své myšlenky na otázky jako: Jak můžeme integrovat dobrodružství do našich životů a práce? Co jim pomohlo udělat skok a vydat se na méně ujetou cestu? Jakou radu mají pro ostatní, kteří váží dobrodružství i kariéru?

Thomas Andrillon je neurolog z The Paris Brain Institute. Chiara Varazzani je vedoucí behaviorální vědkyní v OECD.Journey to Robbers Cave – Hrají Jennifer L. Bazar

V patách druhé světové války, před více než 70 lety, se tým psychologů vydal hledat řešení globálního konfliktu. Jejich laboratoř? Chlapecké letní tábory. Jejich cíl? Postavte 11 a 12leté chlapce proti sobě, abyste zjistili, co, pokud vůbec něco, může obnovit mír. Výsledek? Jeden z nejtrvalejších a nejkontroverznějších experimentů psychologie, známý pod společným názvem Studie jeskyně lupičů.

Jennifer L. Bazar, asistentka ředitele v Národním muzeu psychologie, nedávno prozkoumala archivy experimentu umístěné v muzeu, aby vyprávěla příběh experimentů a výzkumníka, který je vedl. Rozhovor s Bazarem prozkoumá odvážnou vizi experimentu, jeho metody, etiku a výsledky. Předvedeme také kousky z archivu experimentu – fotografie, dopisy a táborové vlajky z experimentálních táborů.

Jaká ponaučení ze studií přetrvává, když se po celém světě neustále rozhoří konflikty?

Jennifer L. Bazar je asistentkou režie v Cummingsově centru pro historii psychologie na Univerzitě v Akronu. Získala doktorát z historie a teorie psychologie na York University.Behavioral Science in the Backcountry – Featuring Greg Rosalsky

Greg Rosalsky, ekonomický reportér a nadšený backcountry snowboardista, se ponoří do historie lavinové bezpečnosti a do toho, jak behaviorální věda změnila způsob, jakým se po celém světě vyučuje o lavinové bezpečnosti. Rosalsky sleduje příběh dvou lavinových expertů Iana McCammona a Bruce Trempera, kteří se snažili odhalit psychologii, která je základem lavinové smrti, a vyvinout nové tréninkové metody.

7. prosince se Rosalsky podělí o své zkušenosti z lavinového výcviku a o to, co se naučil při hlášení příběhu. Proč byli experti na backcountry náchylní k lavinám? Proč se pole bránilo začlenění lidské psychologie do bezpečnostních protokolů? Jaké jsou inovativní, behaviorálně informované způsoby, jak komunita zapadákova vnáší do svých návrhů lidskou psychologii? A co se od nich mohou naučit ostatní obory?

Greg Rosalsky je reportérem Planet Money NPR. Píše týdenní zpravodaj o ekonomice a pravidelně přispívá do podcastů pořadu a rozhlasových pořadů NPR. Předtím byl producentem v Rádio Freakonomics.podobné příspěvky

Leave a Reply