Phillips z anglického týmu v obavách před mistrovstvím světa

2
Phillips z anglického týmu v obavách před mistrovstvím světa

Anglický záložník Kalvin Phillips se v úterý stáhl z reprezentace kvůli zranění ramene v obavách trenéra Garetha Southgatea před mistrovstvím světa.

Phillips byl nahrazen středním záložníkem Jordanem Hendersonem, přičemž Anglie bude příští týden hrát zápasy Ligy národů proti Itálii a Německu.

Phillips, který byl v loňském roce pravidelným členem anglického týmu ve finále mistrovství Evropy, utrpěl minulý týden na tréninku vykloubené rameno a možná bude potřebovat operaci, což potenciálně ohrozí jeho místo v sestavě anglického mistrovství světa.

Šestadvacetiletý záložník prožil frustrující čas od chvíle, kdy odešel z Leedsu do Manchesteru City během offseason, se zraněními — zejména problémy s ramenem —, které ho omezovaly pouze na náhradní vystoupení v celkové délce 14 minut. Posledním vystoupením bylo cameo proti Borussii Dortmund v Lize mistrů minulý týden.

To nabídlo naději, že se Phillips blíží kondici poté, co si zranil rameno během srpnového přátelského utkání City proti Barceloně. Během svého působení v Leedsu utrpěl dvě vážná zranění ramene.

Southgate spojil Phillipse s Declanem Riceem jako svou první volbu středního záložníka od Eura 2020, které skončilo prohrou Anglie s Itálií v penaltovém rozstřelu ve finále.

podobné příspěvky

Leave a Reply