Prospekt Rox Tovar povýšený do Triple-A, kdy se dostane do finále?

0
Prospekt Rox Tovar povýšený do Triple-A, kdy se dostane do finále?

Ezequiel Tovar debutoval v Triple-A v pátek poté, co dokončil rehabilitaci po zranění, která ho zdržela téměř tři měsíce.

Tovar, 21, je střídavý střední záložník, který se řadí mezi nejlepší vyhlídky Colorado Rockies. On a Zac Veen je budoucnost klubu.

Tovar zahájil sezónu v Double-A Hartford, kde v 66 zápasech pokořil 0.318/.386/.546 na 295 deskách, přidal 13 homerů a 47 RBI. Tovar si v červnu poranil nohu a brzdil tak postup.

Ale podle MLB.com má nyní vyhlídka Rockies číslo 2 v žebříčku hit v Triple-A a bude mít asi dva týdny akce s Isotopes, než sezóna skončí.

Pravidelný shortstop je podle MLB.com v současnosti 28. nejlepší vyhlídkou v baseballu, váží 162 liber.

MLB.com mu dává následující známky na běžné skautské stupnici 20-80: Zásah: 55 | Výkon: 45 | Nájezd: 50 | Rameno: 60 | Pole: 70 | Celkově: 55

Tovar podepsal s Rockies jako amatérský volný hráč v roce 2017 a dobře se odrazil z toho, že během pandemie strávil více než rok v Arizoně.

MLB.com píše:

O tom, že by Tovar mohl hrát defenzivně ve velké lize, není vůbec pochyb. Je to nejlepší obránce v systému a na prémiové pozici ukazuje snadné ovládání. Dělá rutinu a okázalé hry důsledně, s vynikajícími akcemi, prací nohou a plusovou paží, na kterou si šetří, jen když ji potřebuje. Ukázal, že se v případě potřeby může bez problémů přesunout na druhou základnu, ale má krátký potenciál Gold Glove.

Právě mu bylo 21 a pokračuje v růstu. Už příští rok by mohl být ve velké lize. I když by bylo překvapivé, kdyby přerušil jarní přípravu na majorech, jsou tam rozšířené soupisky a úřadující shortstop Jose Iglesias je tuto zimu volným hráčem.

Tovar ve čtvrtek při svém debutu v Albuquerque inkasoval jeden zásah.

***

Leave a Reply