Racing & Industry Fámy: Hardline Series, Vergier Trexit (false), OneUp Investment atd.

0
Racing & Industry Fámy: Hardline Series, Vergier Trexit (false), OneUp Investment atd.

Vzhledem k tomu, že stále zbývá tolik otázek, je pravděpodobné, že rok 2023 bude vypadat hodně jinak, než na co jsme všichni zvyklí. Náš poslední článek Racing Rumors uvedl něco z toho, co se očekává, včetně dlouho diskutovaného svazu závodníků, menšího finálového pole na Světových pohárech, bez komentáře Roba Warnera na těchto Světových pohárech a velkého zvýšení registračních poplatků pro týmy na tovární úrovni. Tyto titulky bezpochyby přinesou velmi odlišnou sezónu příštího roku, ale nejsou to jediné zvěsti, které jsme slyšeli…

Níže je několik dalších klepů, od závodních zpráv po obchodní jednání. Jako vždy jsou tyto zdroje dobře zajištěny pouze pověstis různou mírou sebevědomí. Oslovili jsme všechny zúčastněné s žádostí o komentář a jakmile se dozvíme více, tento článek aktualizujeme.


Red Bull Hardline Series v roce 2023
Postavení: Nepotvrzené, ale pravděpodobné

Mistrovství světa bude vždy úžasné, ale sledovali jste letos Hardline? Jeden z nejhlučnějších závodů, jaký byl kdy koncipován, letošní Red Bull Hardline viděl jezdce čelit několika 90stopým skokům, masivním rytmickým sekcím, skoku obrovské velikosti a jedněm z nejdrsnějších a nejstrmějších trailů, jaké kdy byly umístěny mezi páskou kurzu. Pokud jsou závody Světového poháru ve sjezdu formulí 1 našeho sportu, Hardline je spíše kříženec mezi King of the Hammers a WRC, nebo podobný závodu Rampage, který je měřeným závodem, ale existuje také několik stovek stromů, kterým se opravdu chcete vyhnout.

Jen si představte, že by příští rok byla série Hardline…

Slyšeli jsme šeptat přesně o tom, a vzhledem k tomu, že Red Bull už není zapojen do této další série o cestování po světě, určitě to vypadá jako fáma, která dává trochu smysl. S tak malým počtem závodů Světového poháru v každé sezóně a nepříjemně dlouhými mezerami mezi mnoha z nich by se dalo snadno namítnout, že je tu prostor pro další top sérii. Zvláště pokud se dostatečně liší od normy, což Hardline rozhodně je. Zatímco mistrovství světa má více omezení a vidí mnohem větší provoz, Red Bull nemusí hrát podle stejných pravidel. Bylo by Val di Sole pro průměrného jezdce děsivé spadnout, natož závodit? Samozřejmě, ale velikost Hardlineových mezer z toho dělá velmi odlišnou výzvu a celá série jich plná by bezpochyby přitáhla velkou pozornost. A co když byl komentátorem Rob Warner?

Není překvapením, že Red Bull se v tuto chvíli nechtěl vyjadřovat, ale uvidíme, co se stane dál.

Pon investování do OneUp
Postavení: Nepotvrzené, ale pravděpodobné

V roce 2013 představila malá kanadská společnost OneUp svůj první produkt, ozubené kolečko pro 10rychlostní pohony, které rozšiřuje rozsah. To velmi zelené ozubené kolečko dávalo velký smysl a od té doby OneUp vytvořil spoustu dalších produktů, které také dávají velký smysl, od mé oblíbené minipumpy po super nastavitelné kapátka, některé skryté nástroje a spoustu dalších věcí prodávaných přímo z jejich webových stránek. Chytré produkty prodávané za rozumné ceny jsou strategií, díky které se značka stala oblíbeným jezdcem. Nedávno několik zdrojů naznačilo, že malá značka Squamish převzala nějaké investiční dolary od ne tak malé společnosti Pon Holdings, aby jí pomohla držet krok s poptávkou.

Kdo je sakra Pon? Cyklistická odnož nizozemského konglomerátu se jmenuje Pon.Bike a v současné době vlastní Santa Cruz, Focus a Cervelo, stejně jako Cannondale, Schwinn a spoustu dalších značek, což z ní dělá jednu z největších cyklistických společností na světě.

Sam Richards, majitel a zakladatel OneUp, řekl toto, když jsem se natáhl pro komentář: “OneUp je malá, soukromě vlastněná kanadská společnost se sídlem ve Squamish, BC. O našich finančních detailech veřejně nediskutujeme. Za posledních devět let se toho hodně změnilo, ale naše zaměření a motivace zůstávají stejné. Začínali jsme jako tři inženýři vyrábějící díly, které jsme chtěli pro naše kola. Chris, Jon a já stále provozujeme OneUp, stále ve Squamish, a stále vyrábíme díly, které chceme pro naše kola. Ale teď máme skvělý tým šestnácti dalších jezdců, kteří nám pomáhají. Jsme nadšení, že se s vámi brzy podělíme o naše nejnovější komponenty.

Ponovi se v tomto odvětví dostává velké zásluhy za to, že si nezahrál s dobrou věcí, když koupili Santa Cruz. Pokud Pon nebo kdokoli jiný skutečně má o OneUp zájem, doufáme, že se to jednoduše promítne do většího množství chytřejších produktů prodávaných za rozumné ceny.

Polygon World Cup DH Team
Postavení: Nepotvrzený

Indonéská značka Polygon byla v seriálu Světového poháru posledních osm let jako hlavní sponzor a dodavatel rámů pro Polygon UR Team, ale která loni skončila a v současné době neexistuje nic takového jako sjezdové kolo Polygon 2022. Co však mají, je a zbrusu nové enduro kolo, které využívá rozložení odpružení se šesti tyčemia a zbrusu nový enduro závodní tým ve složení Matt Stuttard, Brady Stone a Dan Wolfe.

I tak jsme slyšeli, že by se mohlo jednat o dosud neviděné sjezdové kolo s podobným designem odpružení a že ačkoliv je jejich tým EWS dílem podporovaným továrnou, mohli by se vrátit k titulu. a sponzor rámu na Světovém poháru. I ty největší značky prodávají relativně málo sjezdových kol, přičemž oproti číslům z cross-country a trailových kategorií, která jsou mnohonásobně větší, jsou to kapky, tak proč se namáhat? Sjezdová kola a kola, která se závodí na úrovni Světového poháru, pomáhají prodávat spoustu dalších modelů, včetně zbrusu nových enduro kol.

Gee Atherton se vrací do závodů Světového poháru
Postavení: Potvrzeno

Vyhrál mnoho světových pohárů, celkové tituly a je národním i světovým šampionem, ale návrat do závodu Hardline po havárii v noční můře a více než rok pryč by mohl být stejně působivý. Pokud jste to neviděli, Gee natáčel ‘The Knife Edge’ ve Spojeném království a jel na skalní hřeben s příliš velkou expozicí, když věci se strašně pokazily. Výsledkem bylo mnoho zlomených kostí, propíchnutá plíce a dvoutýdenní pobyt v nemocnici po leteckém transportu z hory. Byl to druh nehody, při které by průměrný člověk vyměnil své horské kolo za sadu golfových holí, ale Gee zjevně není váš průměrný člověk.

Brit jel tvrdě během Crankworx Whistler, když jsem na něj narazil a řekl mi, že se plánuje vrátit, což se také potvrdilo v roce Rozhovor Nicka Bentleyho s ním z Hardline: “Jak bude vypadat příští sezóna, zatím si nejsem jistý, protože máme naplánované i velké filmové projekty. Ale víte, tento víkend ukazuje, že miluji závodění a Hardline, zvláště když je to tak špatná událost. Takže ano, mám chuť na to, mám chuť na nějaké světové poháry a jo, uvidíme.

Loris Vergier nejede na Trek v roce 2023
Postavení: Nepravdivé

Po čtyřech letech v Syndikátu, Loris Vergier podepsala v roce 2021 smlouvu s Trek Factory Racing jezdit na neustále se vyvíjejícím sjezdovém kole Session. Od té doby zaznamenal spoustu úspěchů, od hrstky působivých výher v Mariboru (opět!) a nedávno na nechvalně známé trati Světového poháru ve Val di Sole o více než tři sekundy, ale Francouz měl také drsnou řadu zranění, které musel ukončit. sezóna. Nevinně vypadající podřadný havárie v Mont-Sainte-Anne měla za následek sražené rameno a Vergier sedí venku v neděli, zatímco tři zlomené kosti z cvičné havárie na francouzském šampionátu mu zabránil vylepšit své čtvrté místo v roce 2021. Loris přesto dokázal skončit celkově na druhém místě v hodnocení Světového poháru, přestože vynechal závěrečný závod, a nepochybně bude ještě větší silou, pokud a když zůstane zdravý.

Loris bude usilovat o první místo na palubě Session do roku 2024, přičemž tým nám potvrdí jeho smlouvu a zastaví jakékoli nepodložené fámy.

Méně Commencal týmů
Postavení: Nepotvrzený

Commencal má masivní konkurenční zastoupení s několika týmy zahrnujícími závody ve sjezdu a Enduro World Series, které za posledních několik sezón získaly mnoho vítězství. V roce 2023 by však mohli zaujmout cílenější přístup, přičemž se říká, že jejich přítomnost bude omezena pouze na dva týmy. V současné době existuje Muc-Off, 100%, Dorval a Les Orres. Vnitřní zdroj nám řekl, že očekáváme, že to půjde na 100 %, a je to pouhá spekulace, ale s historií Cécile Ravanel v cross-country jsme mohli vidět, že Commencal Les Orres stále existuje, i když podporuje jejich úsilí v cross-country.

Ravanel úzce spolupracuje s Pauline Ferrand-Prévot a dokonce byl nedávno viděn jezdit na prototypu krosového kola Commencal se jménem světových šampionů. Požádali jsme o komentář, ale do doby zveřejnění jsme nic neslyšeli.

Jordan Williams na Specialized
Postavení: Nepotvrzený

Hrstka juniorských závodníků strávila sezonu 2022 tím, že nám padla do hlavy, včetně Jacksona Goldstonea a Jordana Williamse. Goldstone bude pravděpodobně příští rok na V10 a právě získal pozoruhodné vítězství na Red Bull Hardline, ale je to Williams, kdo vyhrál mistrovství světa, stejně jako pozoruhodné devítisekundové vítězství ve finále ve Val di SoleItálie, abychom zakončili rok. Z jisté perspektivy Williams ve skutečnosti zajel nejrychlejší časy dne jak v kvalifikaci, tak v závodě… včetně časů profesionálních mužů. Ano, jsou tam hvězdičky (různá denní doba, různé podmínky), ale přesto není bláznivé si myslet, že Williams (a Goldstone) by mohl v roce 2023 vyzvat hráče jako Bruni a další o vítězství ve Světovém poháru.

Zdroj ze seriálu Světového poháru nám řekl, že Williams, který má smlouvu s týmem Madison Saracen Factory Race Team, by mohl v roce 2023 jezdit na Specialized v jejich vývojovém programu Gen-S spíše než vedle Bruniho v továrním týmu. Oslovili jsme vás a dáme vám vědět, jakmile uslyšíme více.

podobné příspěvky

Leave a Reply